Skolų išieškojimas Vokietijoje

Ikiteisminio skolos išieškojimo Vokietijoje procesas:

Ikiteisminis skolų išieškojimas yra paprasčiausias būdas susigrąžinti pinigus iš skolininko ar paskatinti klientą padengti pradelstą mokėjimą už prekes/paslaugas pagal sąskaitą. Tai reiškia, kad kreditorius pasiekia susitarimą su skolininku, kuris greitai sumoka skolą viena ar keliomis dalimis. Ikiteisminio skolų išeškojimo procedūra gali būti taikoma tiek įmonėms tiek fiziniams asmenims.

Skolų išieškojimo agentūra Vokietijoje susisiekia su skolininku įteikdama oficialų pranešimą ir nesumokėtos pinigų sumos įrodymus (skolą ar reikalavimą pagrindžiančius dokumentus, sutartį su kreditoriumi) bei kartu pasiūlymą padengti reikalaujamą skolos sumą.

Skolininkui geranoriškai bendradarbiaujantir pripažįstant skolą, skolą padengiama iškart arba sudaromas susitarimas dėl skolos dengimo per kelis mokėjimus.

Ikiteisminio skolos išieškojimo proceso metu, mūsų teisininkai siekia įvertinti skolininko finansinę (mokumą, įmonės struktūra, darbuotojų kaitą) situaciją ir skolos atsiradimo priežastis. Būtina nustatyti, ar tai tik laikini mokumo sutrikimai, ar skolininkas sunkioje padėtyje, ar galbūt vyksta piknaudžiavimas ir skolos nemokamos piktybiškai.

Tinkamai identifikavus skolininko situaciją ir ketinimus, galime rasti geriausią sprendimą Jūsų skolos apmokėjimui. Kvalifikuotas skolininko padėties įvertinimas taip pat taupo Jūsų pinigus, kadangi galite objektyviai įvertinti, kokios skolos išieškojimo perspektyvos ir kokie išieškojimo veiksmai tinkami konkrečioje situacijoje.

Tais atvejais, kai skolos nepavykta išieškoti be teismo (skolininkas piktybiškai nebendradarbiauja, regiasi bankrotui ar nuslėpti turtą), tačiau matome, kad skolininkas turi turto ar tebevykdo reikšmingą veiklą, galime rekomenduoti išieškojimą vykdyti teismine tvarka.

Teisminio skolos išieškojimo Vokietijoje procesas:

Pirmasis teisminio skolų išieškojimo žingsnis yra kompetentingame Vokietijos teisme pateikti ieškinį, kuriame nurodoma skolų suma, papildomi reikalavimai ir dokumentai, pagrindžiantys skolų reikalavimo teises.

Teismas taip pat informuoja skolininką apie kreditoriaus inicijuotą teisminį procesą. Skolininkas turi teisę per keturias savaites raštu apskųsti kreditoriaus reikalavimą.

Kai skolininkas neatsako į teismo pranešimą arba neatvyksta į numatytą teismo posėdį, ieškovui prašant gali būti priimtas teismo sprendimas skolininkui nedalyvaujant (Versäumnisurteil).

Teismo posėdyje, teisėjui apibendrinus bylos medžiagą, jis paprastai siūlo abiem šalims susitarti. Jei skolininkui ir kreditoriui nepavyksta draugiškai išspręsti skolos apmokėjimo klausimo, teismas gali išklausyti ir įvertinti liudytojų ir ekspertų pareiškimus ir paskelbti teismo procesą, kuris paprastai įvyksta po dviejų ar aštuonių savaičių nuo pirminio bylos nagrinėjimo. Tuomet teisėjas priima sprendimą dėl bylos ir abi šalys turi teisę apskųsti sprendimą per mėnesį nuo nuosprendžio paskelbimo dienos.

Žyminiai mokesčiai, imami už ieškinį teisme, priklauso nuo ieškinio sumos. Paprastai žyminiai mokesčiai turi būti sumokėti prieš teismo procesą. Vokietijoje įstatymai skatina šalis susitarti taikiai per pirmąjį asmeninį teismo posėdį, laikantis taisyklės, pagal kurią du trečdaliai teismo mokesčių grąžinami, kai susitarimas pasiekiamas be teismo nuosprendžio.

Teismui pripažinus reikalavimą ir prieteisus skolą, kreditorius turi teisę į priverstinį skolos išieškojimą.

Teismo sprendimo vykdymas išieškant skolas Vokietijoje

Teismo skolų išieškojimo procedūra paprastai baigiasi, kai teisėjas priima teismo įsakymą, pagal kurį išieškoma pinigų suma. Nutartį vykdys teismo paskirtas antstolis. Antstolis turės teisę nustatyti turtą, kuris gali būti areštuotas, kad būtų galima sumokėti skolą. Nustačius turtą antstolis imsis skolos išieškojimo.

Būdama ES nare, Vokietija taip pat gerbia ES įstatymus, taip pat ir skolų išieškojimo bylose, tai reiškia, kad kitose ES jurisdikcijose išduoti teismo įsakymai čia pripažįstami supaprastinta tvarka. Tai taip pat taikoma Vokietijos teismo įsakymams, kuriuos reikia pripažinti kitose ES šalyse.

Skolų išieškojimo advokatai Vokietijoje

Turėdami išvystytą partnerių tinkle galime pasiūlyti kvalifikuotą skolų išieškojimo advokatų ir teisininkų pagalbą Vokietijoje.

Registruokite savo skolą užsienyje ir mes pateiksime jums pasiūlymą